Inspirowane Zdarzeniem PDF Drukuj Email

Oto obrazki, które są innym rodzajem interpretacji tekstu Baczyńskiego niż zwyczajowa - oryginalną interpretacją plastyczną. Wiele można się z nich dowiedzieć o opowiadaniu Baczyńskiego Zdarzenie.

Każdy autor musiał głęboko zastanowić się nad słowami i nad plastycznym ujęciem fabuły opowiadania - nad kolorami czy raczej ich brakiem, światłem, dalej nad postaciami, scenerią, symboliką... Po tej pracy umysłu, bez względu na to, czy się pisze interpretację czy tworzy się jej plastyczny ekwiwalent, twórcze skupienie nad kartką papieru lub komputerem jest takie samo. Uważność wobec tekstu musi być taka sama.

Prace powstały w ramach zajęć fakultatywnych na kierunku filologia polska jako obca w CP. Tekst opowiadania Baczyńskiego i informacje o zajęciach zob.: Zajęcia z Baczyńskiego w tym samym menu.

A tak na marginesie - czy Państwo wiedzą, że jest osoba, która ma ambicję namalować obrazy na podstawie wszystkich zachowanych zdjęć Baczyńskiego? Tylko teraz nie mogłam tego odnaleźć w sieci. Kto mi pomoże?

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zachęcam też do komentowania poniższych prac - proszę wysyłać mi maile ze swoich skrzynek!

 

Alena_Varaksa_1  Alena_Varaksa_2

 Alena Varaksa
 

Mihran_Hakobyan_1 Mihran_Hakobyan_2

Mihran Hakobyan

Natalia_Domina_1 Natalia_Domina_2

Natalia Domina

Daria_Pavlova_1 Daria_Pavlova_2

Daria Pavlova

Frederike_Golller_1 Frederike_Gollner_2

Frederike Goller

Anna Derkulskaya Anna Derkulskaya

Anna Derkulskaya

Antonina Jastrzębska Antonina Jastrzębska

Antonina Jastrzębska